Sprzątanie Świata

Plastikowe butelki, plastikowe opakowania, plastikowe torebki na zakupy. Wszędzie plastik. Dlatego też hasłem tegorocznej kampanii Clean Up The World było: Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję.
W tym roku z racji sytuacji pandemicznej nasze szkolne sprzątanie wyglądało troszkę inaczej. Przede wszystkim postawiłyśmy na wiedzę i kreatywność naszych pierwszoklasistów i okazało się, że się nie przeliczyłyśmy :)

Po obejrzeniu krótkiego filmu pt. „Z kamerą wśród śmieci” przeprowadziłam krótką pogadankę na temat obecności plastiku w codziennym życiu. Natomiast potem uczniowie mieli przenieść swoje przemyślenia na plakat wykorzystując zgromadzone materiały domowego użytku: kartony, worki foliowe, opakowania różnego typu, nakrętki i inne. Powstały bardzo ciekawe prace, które uzmysłowiły wielu osobom, że plastik to wcale nie taka dobra rzecz. Wszystkie plakaty miały inspirujące hasła i charakteryzowały się dużą pomysłowością wykonujących.

Następnie, klasy pod opieką nauczycieli ruszyły na sprzątanie terenów szkolnych.

Dziękuję wszystkim nauczycielom oraz uczniom, którzy wzięli udział w tej akcji. Dobrze, że dopisała nam pogoda, szkoda, że tych śmieci zebraliśmy tak dużo … oznacza to, że cały czas nie mamy jeszcze tej świadomości, że z plastiku trzeba rezygnować a śmieci … wyrzucać do kosza.


Organizatorki:
Magdalena Śliwińska i Joanna Sokołowska

Udostępnij post

Przeczytaj również

Aktualności

Uhonorowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej 13 października uhonorowaliśmy doroczne święto naszych nauczycieli. Zgodnie z tradycją, tego dnia pierwszoklasiści złożyli także uroczyste ślubowanie, przez co symbolicznie stali

Aktualności

Matematyka jest królową nauk, a tabliczka mnożenia jej najwierniejszą damą dworu Już po raz dziesiąty w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.  – Ze

Adres Szkoły

Zespół Szkół w Kowalewie Pomorskim

ul. Świętego Mikołaja 6,

87-410 Kowalewo Pomorskie

Godziny Przyjęć

Sekretariat jest czynny:

Pn. – Pt.                7:00 – 15:00

Dyrektor Szkoły przyjmuje:

Wt.  8:00 – 10:00        Śr.  15:00 – 16:00

Pedagog szkolny:

 
 
 
poniedziałek – piątek godz. 11.00 – 14.00
 

 

Zespół Szkół w Kowalewie Pomorskim 2020 © Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content