Projekt – kursy

Pracowite weekendy w kowalewskim Zespole Szkół

    Dzięki realizacji projektu pn. „Szkolimy się na zawodowców – wsparcie szkolnictwa branżowego w powiecie golubsko – dobrzyńskim” uczniowie Zespołu Szkół w Kowalewie Pomorskim mogą uczestniczyć w rozmaitych kursach, szkoleniach i zajęciach dodatkowych, m.in. komputerowych, językowych, matematycznych. Prowadzone są także bardzo atrakcyjne i ciekawe szkolenia zawodowe, np. kurs carvingu dla żywieniowców czy kurs obsługi suwnic dla logistyków. Ponadto niezależnie od kierunki kształcenia, pełnoletni uczniowie mogą uczestniczyć w bezpłatnym kursie na prawo jazdy kategorii B.

    Mimo że wiele zajęć dodatkowych odbywa się w czasie weekendów, to uczniowie chętnie uczestniczą w szkoleniach, ponieważ są świadomi, że im więcej nauczą się w szkole i zdobędą dodatkowe uprawnienia, tym lepsze będzie ich pozycja na wymagającym rynku pracy.

    Dużym zainteresowaniem się szył się np. kurs carvingu.  W tajniki sztuki rzeźbienia w owocach i warzywach wprowadzał uczniów Grzegorz Gniech,  aktualny Mistrz Polski i Mistrz Świata w Carvingu. Pan Grzegorz Gniech, zdobywając największe i najbardziej prestiżowe tytuły z zakresu tajskiej sztuki rzeźbienia, w błyskawicznym tempie stał się jednym z przedstawicieli i pionierów tej sztuki w kraju. Od lat prężnie kieruje działalnością „Carving – Gniech”, której głównym celem jest promowanie carvingu w jak najszerszym stopniu. Chętnie też propaguje carving i dzieli się swoją wiedzą z młodzieżą.Pracowite weekendy w kowalewskim Zespole Szkół. 

 

Udostępnij post

Przeczytaj również

Aktualności

klasa IIA – logistyk klasa IIA – mechatronik klasa IIC klasa IIIA – mechatronik klasa IIIB klasa IIIC klasa IVA klasa IVB klasa IVF

Aktualności

Technik mechatronik Technik logistyk Technik żywienia i usług gastronomicznych Kucharz Mechanik pojazdów samochodowych Klasa wielozawodowa

Adres Szkoły

Zespół Szkół w Kowalewie Pomorskim

ul. Świętego Mikołaja 6,

87-410 Kowalewo Pomorskie

Godziny Przyjęć

Sekretariat jest czynny:

Pn. – Pt.                7:00 – 15:00

Dyrektor Szkoły przyjmuje:

Wt.  8:00 – 10:00        Śr.  15:00 – 16:00

Pedagog szkolny:

 
 
 
poniedziałek – piątek godz. 11.00 – 14.00
 

 

Zespół Szkół w Kowalewie Pomorskim 2020 © Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content