Maturzyści zakończenie roku szkolnego

W piątek 29 kwietnia szkolne mury opuścili uczniowie klasy czwartej technikum logistycznego oraz technikum żywienia i usług gastronomicznych. Wyróżniający się w nauce oraz działaniach na rzecz szkoły i środowiska otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, a także nagrody książkowe. Z ogromnym wzruszeniem wszystkie swoje „szkolne dzieci” pożegnała wychowawczyni klasy pani Joanna Karwaszewska.

A już od środy 4 maja ruszają egzaminy maturalne. Najpierw obowiązkowe: język polski (środa), matematyka (czwartek) i język angielski (piątek). Wszyscy trzymamy kciuki za powodzenie i jak najlepsze wyniki naszych maturzystów!

Najlepszym tegorocznym absolwentem został Szymon Malanowski z technikum logistycznego, który z rąk starosty pana Franciszka Gutowskiego odebrał Nagrodę Starosty Powiatu Golubsko – Dobrzyńskiego dla Najlepszego Absolwenta Szkoły. Ponadto nagrody dla wszystkich abiturientów, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, ufundował burmistrz Kowalewa Pomorskiego pan Jacek Żurawski.

Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali: Marcelina Borowiec, Marta Głowacka, Szymon Malanowski, Klaudia Olpeter, Klaudia Poniewirska, Anna Radomska, Natalia Stępień i Natalia Sulecka. Świadectwa i nagrody wręczali absolwentom: starosta pan Franciszek Gutowski, wiceburmistrz Kowalewa Pomorskiego pani Ilona Rybicka – Sałatowska, dyrektor szkoły pan Bogdan Oskwarek oraz wychowawczyni klasy pani Joanna Karwaszewska. Okolicznościowe Listy Gratulacyjne otrzymali również Rodzice wyróżnionych uczniów.

W imieniu Samorządu Uczniowskiego wszystkich tegorocznych absolwentów pożegnała Martyna Stankiewicz oraz opiekunka SU pani Magdalena Śliwińska. Ponadto abiturienci, którzy aktywnie działali w samorządzie, tj. Klaudia Olpeter, Natalia Stępień i Szymon Malanowski, otrzymali drobne upominki.

Nagrody książkowe za aktywny udział w artystycznym życiu szkoły otrzymały Milena Sipak oraz Natalia Stępień, które wielokrotnie ubarwiały uroczystości szkolne występami wokalnymi. Na zakończenie uroczystości również zaśpiewały pożegnalną piosenkę „Kto mi powie jak” z repertuaru zespołu Kwiat Jabłoni.

Ponadto pani Agnieszka Szymańska, koordynatorka projektu Erasmus+ pn. „Młody Praktyk w Europie=Sukces w Zawodzie”, wręczyła uczestnikom projektu erasmusowskie certyfikaty. Odebrali je absolwenci: Marcelina Borowiec, Wojciech Cebula, Szymon Malanowski, Anna Radomska, Milena Sipak, Jakub Skórzyński, Natalia Sulecka i Błażej Błaszkiewicz.

Oficjalnymi gośćmi uroczystości byli: starosta golubsko – dobrzyński pan Franciszek Gutowski, wiceburmistrz Kowalewa Pomorskiego pani Ilona Rybicka – Sałatowska i radny powiatu golubsko – dobrzyńskiego pan Roman Ratyński. Nie zabrakło także rodziców absolwentów, a wśród nich przewodniczącej rady Rodziców pani Sylwii Suleckiej.

 

Krótki program artystyczny na pożegnanie absolwentów przygotowali uczniowie klasy trzeciej technikum (3A) oraz Zuzanna Olszewska z klasy trzeciej technikum (3F) pod kierunkiem pana Krzysztofa Zaniewskiego.

Udostępnij post

Przeczytaj również

Aktualności

klasa IIA – logistyk klasa IIA – mechatronik klasa IIC klasa IIIA – mechatronik klasa IIIB klasa IIIC klasa IVA klasa IVB klasa IVF

Aktualności

Technik mechatronik Technik logistyk Technik żywienia i usług gastronomicznych Kucharz Mechanik pojazdów samochodowych Klasa wielozawodowa

Adres Szkoły

Zespół Szkół w Kowalewie Pomorskim

ul. Świętego Mikołaja 6,

87-410 Kowalewo Pomorskie

Godziny Przyjęć

Sekretariat jest czynny:

Pn. – Pt.                7:00 – 15:00

Dyrektor Szkoły przyjmuje:

Wt.  8:00 – 10:00        Śr.  15:00 – 16:00

Pedagog szkolny:

 
 
 
poniedziałek – piątek godz. 11.00 – 14.00
 

 

Zespół Szkół w Kowalewie Pomorskim 2020 © Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content