Zespół Szkół w Kowalewie Pomorskim w styczniu 2017r. zgłosił swój wniosek do Narodowej Agencji o przyznanie dofinansowania w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+ w sektorze mobilność kadry edukacji szkolnej.

W maju do szkoły dotarła radosna wiadomość,  że wniosek znalazł się na 23 pozycji z 615 aplikacji i jest najwyżej ocenionym wnioskiem w całym województwie kujawsko-pomorskim. W związku z tym  szkoła otrzymała 25,070  euro na realizację zagranicznych szkoleń dla nauczycieli.  Tytuł projektu to: „Otwarta szkoła i innowacyjni nauczyciele drogą do sukcesu uczniów”.  Projekt rozpoczął się 1 czerwca 2017r. i będzie trwał przez dwa lata do 31 maja 2019r. Nauczyciele, którzy biorą udział w projekcie, szkolili się z metodyki nauczania, stosowania nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz doskonalili swoją znajomość języka angielskiego na kursach w Wielkiej Brytanii oraz na miejscu w szkole.

Nasi pedagodzy odwiedzili takie kraje jak Szkocja, Anglia, Hiszpania, Włochy, Grecja, Słowenia i Malta.  Po odbyciu kursów zagranicznych każdy pedagog szkolił swoich kolegów na miejscu w Kowalewie. Wszyscy uczestnicy również biorą udział w szkoleniach online z zakresu stosowania nowoczesnych technologii w nauczaniu.

Nabytą wiedzą mamy również zamiar podzielić się z najbliższym środowiskiem- tzn. innymi szkołami w powiecie.  W marcu 2019r. planujemy zorganizować dzień otwarty Erasmus+, gdzie zdradzimy, co wiemy o programie, powiemy, jak zabrać się za tworzenie wniosku oraz podzielimy się doświadczeniami z jego realizacji.

 

Po szczegółowe informacje, zapraszamy na bloga projektu

 

 https://zskowalewoerasmus.wordpress.com/

 

Skip to content